Thatto Heath U7 8 Waterhead U7 3 T: Lewis Pilling, 3, Ethan Watts, 2, Samuel Turner, 2, Nathaniel Parker.
Burtonwood U8 6 Thatto Heath Crusaders U8 5 T: Sam Lewtas 5.
Higginshaw U9 2 Thatto Heath Swords U9 4 T: Callum Lynch, 3, Ryan Bennett.
Newton Storm U11 18 Thatto Heath Crusaders U11 10 T: Miles Jackman, 2.
Blackbrook Royals U7 11 Folly Lane U7 4 T: Stan Halsall, 2, Dylan Grace, 5, Sony Halsall, 2, Mason Kelly, Harry Herbert.
Blackbrook Blues U7 4 Pilks Recs U7 3 T: James Moss, 4.
Blackbrook Royals U8 9 Wigan St Judes 3 T: Robbie Clough, 3, Declan Jacques, Cole Marsh, 2, Rocco Talbot-Piggot, Jacob Kai Ranson, Rhys Edwards.
Oldham St Annes U8 7 Blackbrook Blues U8 3 T: Harry Kirby, Harry Beamish, Joshua Langley.
Blackbrook Royals U9 4 West Bank U9 1 T: Harrison Dean, 2, Rhys McGarry, Jacob Miller.
Blackbrook Royals U10 18 Crosfields U10 12 T: Joshua Harding, Ben Newton, 2.
Saddleworth U10 4 Blackbrook Blues U10 16 T: Paddy Smith, 2, Thomas Parsons, Tom Lee.
Atherton Dragons U1118 Blackbrook Royals U11 34 T: Callum Neal, 2, Mathew Wood, 2, Brad Sherwood, Dan Moss.
Blackbrook Royals U12 16 Crosfields 4 T: Liam Spark, Callum Taylor, Mathew Holland.
Ashton Bears 8 Blackbrook Blues U12 18 T: George Hannan, William Sankey, Matthew Knowles, 2.
Blackbrook Royals U13 46 Leigh Miners U13 0 T: Jamie Little, 2, Brandon Scully, 2, Kia Doyle, Danny Eden and Jack Welsby, 2.
Waterhead U1416 Blackbrook Royals U14 16 Blackbrook Royals U16 6 Widnes Moorfield U16 12 Wigan St Pats U18 12 Blackbrook Royals U18 24 T: Bobby Williams, Jack Dougherty, Deon Cross, Dannie Lee, Ben Morris.
Haydock U8 3 St Maries Vikings U8 1, T: Luke Kempster, 3.
Blackbrook Blues U7 4 Pilkington Recs U7 3 Ryan Halsall, 2, Nathan Fynn.
Clockface Miners U7 bt Bury Broncos.
T: Ben Cheetham, 2, Ahaniel Twiss, 2, Nathan Benson, Daniel Birchall, Dylan Geoghegan, James Morris, Brandon Williams.
Clockface Miners U8 bt Orrel St James.
T: Owen Dagnall, Callum Derrick, Jamie O’Keeffe.
Clockface Miners U9 bt Langworthy Red.
T: Leo Naylor, 3, Dylan Wilson, 2, Oscar Hardman, Leighton Hosker, Bradley Benson, Tom Kilgannon, George Howden.
Wigan St Judes bt Clockface Miners U10.
T: Finn Dagnall.
Hindley U9 4 Pilkington Recs U9 6 T: Charlie Swift, 2, Daniel Tabern, 2, Max Tracey, Joshua Burton.
Pilkington Recs U8 8 Leyland Warriors U8 6 T: Zak Mulcahy, 3, Logan King, 3, Jake Abel, Liam Coughlin.
Comments: Our rules
We want our comments to be a lively and valuable part of our community - a place where readers can debate and engage with the most important local issues. The ability to comment on our stories is a privilege, not a right, however, and that privilege may be withdrawn if it is abused or misused.
Please report any comments that break our rules.
Read the rules here